Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ahşap Evler
#1
Ahşap Ev, doğallık ve rahatlığı merkezine alan bir tercihidir. Keyfinize bakarak güzel bir ahşap ev dekorasyonu için yapmanız gereken ilk şey rahat olmak ve doğallığın güzelliğini yaşamaktadır. Rustik tarz dekorasyon keyif, rahatlık ve doğallığın stili. Evinizde de bu ambiyansı oluşturmak istiyorsanız ahşap ev tercihini muhakkak düşünmelisiniz. 
 
Ahşap Evler; İlk bakışta doğal ahşap parçaların projeye bağlı kalınarak kullanıcıya özel yapısal biçimi oluşturarak birleştirilmesinden oluşturulmaktadır. Daha az işlenmiş mümkün olduğunca doğal halde bırakılmış ahşap yüzeyler ve doğadan ilham alan tasarımlar Ahşap projelerimizde öne çıkmaktadır.
 
Ahşap Ev projelerimizde büyük ölçüde ev dekorasyonuna yansıtabilmek için yapay duran eşyalardan uzak durmak gerekir. Duvarlardan en küçük objelere kadar doğal ve işlenmemiş malzemeden üretilmiş olan eşyalar rustik dekorasyonun temelini oluşturmaktadır. Dekorasyonun ruh haline etki ettiğine inanan kişilerin mutlaka denemesi gereken rustik tarz, huzur ve rahatlığı fazlasıyla vaat eden dekorasyon şekillerinden biridir. Yeter ki, doğru parçalar seçilerek bir araya getirilebilsin. Doğallıktan yanaysanız, yaşam tarzınızın her alanında doğallığı tercih etmeye çalışıyorsanız, rustik tarz dekorasyon fikirleri tam size göre. Modernlikten hoşlananlar için rustik tarz dekorasyon pek önerilen bir seçenek olmayacaktır.
 
Doğanın bizlere en büyük armağanı Ahşap, sürdürülebilir ve en eski yapı malzemelerinden biridir. Metropol yaşamın ve betonarmenin yaygınlaşması ile birlikte dünyanın her yerinde doğal yaşama özlem artmakta ve ahşap evlerin popülaritesi yükselmektedir. Ahşap, güçlü, dayanıklı, esnek ve yangına dayanıklıdır. Ahşap yapıların tercih edilmesinde öncelikle sağlıklı yaşam ortamı, enerji verimliliği, kısa inşaat süresi ve kişiye özel projelendirme imkanları önemli faktörlerdir.
 
Kaynak:
https://catimerdiveni.wordpress.com/2015.../ahsap-ev/
https://ayturkmimarlik.wordpress.com/201...ev-ornegi/
https://ayturkmimarlik.wordpress.com/201...-ornek-ev/
https://ayturkmimarlik.wordpress.com/202...zellikler/
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi