Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sertleşme Sorunu Tedavisi
#1
Sertleşme sorunu, sertleşmeyi sürdürememek, elde edememek  veya sertleşmeyi sağlama konusunda endişe duymak şeklinde ortaya çıkabilir. Daha çok ileri yaşlarda meydana geldiği bilinse de önemli sayıda genç erkekte de sertleşme sorunu görülmektedir.
 
Sertleşme sorununun altında yatan faktörlerin %70’inden fazlası organik sebeplerdir. Bunların arasında damarsal, sinir sistemi kaynaklı, anatomik sorunlar bulunur. Özellikle damarsal riskleri olan kişiler sertleşme sorunu riski altındadır. Bazı hastalıklar, kullanılan ilaçlar, yaşam tarzı yanlışları da sertleşme sorununa yol açabilir.
 
Günümüzde sertleşme sorununa yol açan bu faktörleri biyolojik yönden de incelemek mümkün hale geldi. Cinsel bölge damarlarının görüntüleme teknikleri, cinsel bölge sinir hassasiyetinin ölçülmesi, cinsel bölge kas yapısının incelenmesi gibi teknolojik tanı yöntemleri ile artık sertleşme sorununa yol açan organik nedenler tam olarak anlaşılabilmektedir. Böylece tamamen kişiselleştirilmiş, size özel bir tedavi planı uygulanabilir.
 
Sertleşme sorununun tedavisinde enjeksiyonlar, ilaçlar, ESWT (şok dalga tedavisi), cinsel bölge biofeedback, cinsel bölge anti-aging sistemleri kullanılabilir. Ayrıca performans endişesi, sertleşmeyi bozan kaygı gibi durumlara yönelik egzersiz ve çalışmalar da medikal tedaviyi destekler. Bu yöntemlerden hangisinin sizin için doğru tedavi olduğunun sırrı doğru ve bilimsel teşhiste yatar.
 
Sertleşme sorununun ilerlememesi ve medikal ya da psikolojik ciddi yan etkilerin oluşmaması adına kendi kendinize tedaviden uzak durmanızı öneriyoruz.
 
Kaynak:
https://my.westminster.edu/ics/Campus_Li...90cae5deef
https://my.aic.edu/ICS/myAIC_Groups/Grad...1fbd413dde
https://my.bankstreet.edu/ICS/Campus_Lif...bed6e126c0
https://my.wartburg.edu/ICS/Campus_Life/...781697f736
https://compass.centralmethodist.edu/ICS...d1d8db49c3
https://redzone.labette.edu/ICS/Campus_L...98ce3b9fc1
https://centrenet.centre.edu/ICS/New_Cam...e90afaab4a
https://mywc.westminster-mo.edu/ICS/Camp...f74938ccd5
https://cx.usiu.ac.ke/ICS/Campus_Life/Ca...ced583f94b
https://connect.westminster.edu/ics/Camp...a69f786af1
https://myluthernet.luthersem.edu/ICS/Ac...5c6cea76b0
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi