Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sertleşme Sorunu Nedir?
#1
Araştırmalara göre erkek bireylerde yaşanan önemli sağlık problemlerinden bir tanesi de sertleşme problemidir. Cinsel anlamda erkek bireylerde oldukça sık görülen bu problem her 10 erkekten 7’sinde görülmekle birlikte sertleşme probleminin yaşla da doğrudan ilgisi olduğu kanıtlanmıştır. Sertleşme problemi sık yaşanan ve sanılanın aksine birçok farklı nedeni olabilecek bir vakadır. Genelde bu problem fiziksel bir sorun olarak düşünülse de aslında birçok durumda psikolojik olarak ortaya çıktığı tespit edilmiştir. Genellikle anatomik, sinir sistemi ve hormonlardan kaynaklı durumlardan dolayı meydana gelebildiği gibi, sürekli ilaç kullanımına bağlı olmak gibi birçok durumda meydana geldiği de görülmüştür.
 
Genç yaşta sertleşme problemi yaşayan erkeklerde ise bilinen en önemli etken fazla kilolardır. Sağlıksız ve aşırı beslenme sebebiyle oluşan obezite birçok erkekte performans düşüklüğü sorununu meydana getirir. Bunun dışında kalp ilaçları, hormon dengesinde değişiklik yaratabilen ilaçlar da sertleşmeye neden olan diğer faktörler arasında yer almaktadır. Utanma ve çekinme kaynaklı olmasından dolayı, Sertleşme problemi yaşayan erkeklerin bir çoğunluğunun bu hastalığı gizli tuttuğu ve daha da kötüsü çoğu durumda bireylerin kendince çözümler ile bu problemden kurtulmaya çalıştıkları tespit edilmiştir.
 
Sertleşme problemi hemen her erkeğin başına gelebilecek bir problemdir. Konsantrasyon bozukluğu ile meydana gelen bu rahatsızlığın çok yaşanmasından dolayı tedavi aşamasında da birçok işe yarar teknikten bahsetmek mümkün olur. Kesin çözüm veren tedavimiz ile her erkek kısa sürede yaşadığı sertleşme probleminden kolay bir şekilde kurtulabilir. Tedavi için tercih edilecek merkezin ve hekimin de tedavinin olumlu sonuçlanmasındaki payı büyüktür. Uzman bir hekimden destek alınması durumunda problem kısa bir sürede ortadan kaybolur.
 
Sertleşme probleminde uygulanan teknikler farklı olmakla birlikte şok dalga tedavilerinin son derece etkin bir tedavi yöntemi olduğu bilinir. Psikolojik kaynaklı sorunlarda basit seanslar ile bu sorun giderilebilir iken ilerleyen safhalarda şok tedavileri ile bireyin kısa sürede sağlığına kavuşması mümkün olur.
 
Kaynak:
 
https://saglikhaberleri.wordpress.com/20...sertlesme/
https://lidaci.wordpress.com/2020/12/30/...sertlesme/
https://lidadaidaihuajiaonangseoyarismas...sertlesme/
https://lidagentr.wordpress.com/2020/12/...sertlesme/
https://penisbuyutucu.wordpress.com/2020...sertlesme/
https://lidalidaci.wordpress.com/2020/12...sertlesme/
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi